Ügyeskedő kézműves szakkör

2013.augusztus.28.
Ügyeskedő kézműves szakkör
"A legnagyobb öröm az alkotásban a felszabadult, vég nélküli játék, új utak nyitása, a harmónia és az örömszerzés a másik számára." (Galánfi András)

A szakkör célkitűzése, feladatai:

• A gyermekek vizuális és manuális, valamint intellektuális képességeinek feltárása és fejlesztése.
  • A tanulók a kézműves alkotások, értékek iránti nyitottságának fejlesztése.
  • Hogy hozzásegítse a tanulókat a körülöttük lévő tárgyak tudatos érzékeléséhez, tanulmányozásához, valamint a belső látás és képzelet finomításához.
  • A lényeglátás, a szelektáló képesség fejlesztése.
  • A tanulók belső világának gazdagítása lehetővé tegye, hogy egész személyiségük használni és hasznosítani tudja az összegyűjtött információkat.
  • Az élményszerű tapasztalások és képzetek teremtsék meg az önmeghatározások és önkifejezések egyre definiáltabb formáit.
  • A kézműves alkotások során a szociális érzék, az empátia és a türelem elmélyítése.
  • Az alkotómunka során olyan szintű önállóság elnyerése, amelyben ki tudják fejezni az érzelmeiket, így ellenőriznitudják saját lelkiállapotukat.
  • Fontos, hogy az ingerek sokasága ne nehezedjen rá a gyerekre, hanem helyette a tartalmak széles választéka, a nevelési módszerek kínálata felszabadítóan és ösztönzően hasson rájuk.

A szakkörön résztvevő tanulók:

Az 5-6. osztályosok közül, akik kíváncsiságot éreztek a szakkör iránt. A rajz és technika órákon jól teljesítő tanulók, akik kitűntek a jó kézügyességükkel, alkotó képzeletükkel, jó tervezők, érdeklődnek a tárgykészítés folyamata iránt. Jól motiválhatók, kreatívak.

A kézműves szakkör vezetője: Radicsné Kósa Erzsébet

Fotógalériánkból